Alihankinta-messut

Kävijälle


360Mediatalo
HELSINKI/Finland
Osasto A ULA8
3D creative JSC
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
3D prototipai UAB
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
3PLogistiikka Satakunta Oy
PORI/Finland
Osasto C 740
A&M Välilehto Oy
LUOMA-AHO/Finland
Osasto C 522
Ab Ess-Ma Oy
ÄHTÄVÄ/Finland
Osasto C 520
Ainesmestarit Oy
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto E 630
Akaan kaupunki
AKAA/Finland
Osasto A 706
Alexandria Pankkiiriliike Oyj
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA25
Aliaxis Utilities & Industry AB
SPÅNGA, Sweden/Sweden
Osasto D 120
Alise Technic OU
PÄRNU, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Alteams Finland Oy
JYVÄSKYLÄ/Finland
Osasto A 133
Alvarin Metalli Oy
KARVIANKYLÄ/Finland
Osasto A 442
Arginta Engineering UAB
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
ARNON OY
TAMPERE/Finland
Osasto N ARIKA
Arr-Systems Oy
OTANMÄKI/Finland
Osasto C 1252
Arttim Oy
TUOMIOJA/Finland
Osasto C 449
Arvo Piiroinen Oy
SALO/Finland
Osasto A 1021
AS HAI Horsens
HORSENS/Denmark
Osasto E 508
Aspocomp Group Oyj
ESPOO/Finland
Välittäjät - valmistus
Osasto C 1100
Astex Gear Oy
LAPPEENRANTA/Finland
Osasto A 1350
AT Inox Oy
KARIJOKI/Finland
Osasto C 1150
Aurora Global Colors Oy
ESPOO/Finland
Osasto C 849
Averfin Oy
PORI/Finland
Osasto E 124
Bandindustri AB
KUMLA, Sweden/Sweden
Osasto D 124
Basque Country subcontracting
VITORIA-GASTEIZ (ALAVA), Spain/Spain
Kipinäporaus
Purku- ja rakennustyöt
Uppokarkaisu
Osasto C 1017
BBC-R Ltd.
RIGA/Latvia
Osasto E 416
Berner Oy Berner Koneet
VANTAA/Finland
Osasto U 3
Billetti Oy
MIKKELI/Finland
Osasto A 541
BK Trading Oy
KLAUKKALA/Finland
Osasto D 301
Blastjet Oy
HÄMEENKYRÖ/Finland
Osasto D 290
Blastman Robotics Oy
OULU/Finland
Osasto U 12
Blowtech Group AB
VÄRNAMO, Sweden/Sweden
Osasto A 128
Botnia Bolt Oy Ab
KRISTIINANKAUPUNKI/Finland
Osasto E 402
Business Finland Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A ULA10
CADCAM - yhdistys ry Valokynä
JYVÄSKYLÄ/Finland
Osasto A ULA
Camteam Oy
KAARINA/Finland
Osasto C 1052
Carelia Tools Oy
JOENSUU/Finland
Osasto A 329
Carl Zeiss Oy
VANTAA/Finland
Osasto C 110
Carlo Casagrande & Co Oy
HELSINKI/Finland
Osasto C 220
Cebotec Oy
PERÄLÄ/Finland
Osasto C 1128
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 1101
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto A 242
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 240
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 1118
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 113
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto E 119
Chainfrog Oy co A Grid
AALTO/Finland
Osasto A ULA6
CNC ServiceCenteri Oy
PORI/Finland
Osasto C 740
Coating Tech Oy
VANTAA/Finland
Osasto C 113
COMMERCIALE TUBI ACCIAIO S.p.A.
GRUGLIASCO/Finland
Osasto C 1150
Coup4 Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A ULA12
Ditton Driving Chain Factory
DAUGAVPILS, Latvia/Latvia
Osasto A 434
E.H.A-Pelti Oy
MERIKARVIA/Finland
Osasto C 740
EC Electro Center Oy
TAMPERE/Finland
Osasto D 150
ECCOM OÜ
TARTU, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Eddi Bressan Di Bressan Marco & C. SAS
CORMONS (GO), Italy/Italy
Elektroforeettinen päällystys
Elektrolyyttinen kiillotus
Kaiverrus
Osasto C 717
Eko El
LATVIA/Latvia
Osasto D 288
Eligo Studio Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA13
Enterprise Estonia
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto D 220
ERCON
LATVIA/Latvia
Osasto E 416
Erlatek Oy
HYVINKÄÄ/Finland
Osasto A 332
Eskomatic Oy
TURKU/Finland
Osasto C 649
Essentra Components
HELSINKI/Finland
Osasto C 602
Eurofasteners Oy
NUMMELA/Finland
Osasto C 626
Eurokubas custom cable assemblies
DAUGAI, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
FANUC Nordic AB, filial i Finland
VANTAA/Finland
Osasto D 237
Federation of Estonian Engineering Industry
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Ferral Components Oy
KALAJOKI/Finland
Osasto A 816
Feteco Oy
JOENSUU/Finland
Osasto A 204
Fibercut Oy
ÄHTÄRI/Finland
Osasto C 704
Finlight Group Oy
AKAA/Finland
Osasto A 706
Finnish Gas & Welding Equipment Oy
ESPOO/Finland
Osasto C 601
Finnlift Materiaalinkäsittely Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 21
Finnritilä
IISALMI/Finland
Osasto A 1036
Fiskars Finland Oy Ab
BILLNÄS/Finland
Metallin taonta
Kuumamuokkaus
Kuumapuristus
Osasto A 105
Fleethub Oy
PIISPANRISTI/Finland
Osasto A ULA19
FlexIT Finland Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 602
Forefi Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA7
Forssan Levy Oy
FORSSA/Finland
Osasto C 101
Forssan Yrityskehitys Oy
FORSSA/Finland
Osasto C 101
Fuusio Labs Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A ULA18
Gistele Oy
TURKU/Finland
Osasto A 441
Go On Finland Oy
JYVÄSKYLÄ/Finland
Osasto U 13
Gronlund Palvelut Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA21
Grönblom Oy Ab Kiinnitystekniikka
HELSINKI/Finland
Osasto C 110
Grönblom Oy Ab Työkalut ja -tarvikkeet
HELSINKI/Finland
Osasto C 110
Hansavest Rental OU
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Hantekno Oy
TUUSULA/Finland
Osasto C 220
HANZA Finland, Vaasa Oy
VAASA/Finland
Osasto A 126
Hellmanin Konepaja Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 527
Henkel Norden Oy
VANTAA/Finland
Osasto E 806
Hetitec Oy
VALKEAKOSKI/Finland
Osasto C 719
Hilamet Oy
YLIHÄRMÄ/Finland
Osasto C 619
Hindustan Pressings P. Ltd
PUNE, India/India
Osasto C 703
Hissmekano Estonia OU
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto D 220
HMS Industrial Networks AB
HALMSTAD/Finland
Osasto C 220
Honpumet Oy
SASTAMALA/Finland
Osasto A 1032
Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK
RIIHIMÄKI/Finland
Osasto A 805
Hämeen Erikois- ja teollisuuspesut Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 748
Iisalmen Teollisuuskylä Oy
IISALMI/Finland
Osasto A 1118
Imatran Teräsvalmiste Oy
IMATRA/Finland
Osasto A 1350
Industrial Trading Helsinki Oy
ESPOO/Finland
Osasto A 833
Indutek Oy
ESPOO/Finland
Osasto E 1128
Innomac Oy
TURKU/Finland
Osasto E 1020
Insinööritoimisto Peura Oy
JYVÄSKYLÄ/Finland
Osasto A 111
INTROL ENERGOMONTAZ Sp. z o.o.
CHORZOW, Poland/Poland
Osasto E 721
Iremas, UAB
JONAVOS R., Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
Isojoen Laitevalmiste Oy
VANHAKYLÄ/Finland
Osasto C 1128
IT-Line Oy
HALIKKO AS/Finland
Osasto E 312
Janakkalan Teollisuusalueet Oy
TURENKI/Finland
Osasto C 315
Janavalo Oy
TURENKI/Finland
Osasto A 418
Jarparo Oy
JÄRVENPÄÄ/Finland
Osasto C 1248
Jarte Steel Oy
TÖYSÄ/Finland
Kevytmetallit, muut metallit
Metallin hitsaus/juotto
Teräs
Osasto C 1016
Jauda
RIGA, Latvia/Latvia
Osasto E 416
Javasko Machines Oy
MÄNTTÄ/Finland
Osasto D 250
JKS Product Ltd
YLIVIESKA/Finland
Osasto D 1
JLB MET sp. z o.o.
SZCZECIN, Poland/Poland
Osasto E 721
Jonator Oy
PAIMIO/Finland
Osasto E 1020
Jonelec Oy
KANGASALA/Finland
Osasto A 930
Jormet Oy
JOROINEN/Finland
Osasto A 1118
Jotun Sverige Ab
VÄSTRA FRÖLUNDA/Sweden
Osasto A 702
Jousteel Oy
JOUTSENO/Finland
Osasto A 1350
Järviseudun koulutuskuntayhtymä JAMI
LAPPAJÄRVI/Finland
Osasto C 522
K.MET AS
KÕMSI, Estonia/Estonia
Osasto A 1440
Kaarinan Trimet Oy
LIETO/Finland
Osasto A 838
Kangasalan kaupunki
KANGASALA/Finland
Osasto E 1124
KarT sp. z o.o.
BIALYSTOK, Poland/Poland
Osasto E 721
Kellokosken Koneistus Oy
KELLOKOSKI/Finland
Osasto A 903
Kerko Ky
MARTTILA/Finland
Osasto C 606
KiiltoClean Oy
TURKU/Finland
Osasto E 119
Km Tek-Fin Oy
KARSTULA/Finland
Osasto C 924
KM-Valu Ky
SÄYNÄTSALO/Finland
Osasto C 222
Kokkola Industrial Park - KIP
KOKKOLA/Finland
Osasto C 810
Kokkolanseudun Kehitys Oy KOSEK
KOKKOLA/Finland
Osasto C 810
Koneistamo Alm Oy
KAJAANI/Finland
Osasto C 1252
Konepaja Enne Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 502
Konepaja Häkkinen Oy
RAISIO/Finland
Osasto C 222
L & L Mechatronics Oy
LOHJA/Finland
Osasto C 1140
Laaksojen Laatupaino Oy
YLIVIESKA/Finland
Osasto E 119
Laaksojen Laatupinta Oy
YLIVIESKA/Finland
Osasto E 119
Laatuterä Oy
TERVAKOSKI/Finland
Osasto C 315
Laitila Coating Oy
LAITILA/Finland
Osasto C 749
Laitilan kaupunki
LAITILA/Finland
Osasto C 749
Lapi MT AS
VõRU MAAKOND, Estonia/Estonia
Osasto E 229
Laser Marking Eloquense Finland Oy
HALIKKO AS/Finland
Osasto D 384
Latvijas Finieris Jsc lekartu rupnica
RIGA, Latvia/Latvia
Osasto A 434
Lehtosen Konepaja Oy
PEIPOHJA/Finland
Osasto A 1354
Lemonsoft Oy
VAASA/Finland
Osasto A 1218
Lempäälän kunta / Lempäälän Kehitys Oy
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto E 630
LINPRA - Engineering Industries Association of Lithuania
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Klusterit/verkostot
Vienninedistämisorganisaatiot
Osasto D 110
LLC Severnyy Technopark (ATVs Pelec)
CHEREPOVETS/Russia
Osasto U 11
LST Production Oy
TURKU/Finland
Osasto E 1020
Maarla Oy
VIITASAARI/Finland
Osasto C 924
Mabo Srl
CORREGGIO (RE)/Italy
Osasto C 647
Maint-time Oy
RAAHE/Finland
Osasto C 449
Makotec Oy
OULU/Finland
Osasto C 220
Maper Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 602
Markki Oy
KORTESJÄRVI/Finland
Osasto C 1047
Marmors Ltd.
LATVIA/Latvia
Osasto E 416
Masijet Oy
KEMPELE/Finland
Osasto D 200
Masor Works Oy
NOKIA/Finland
Osasto A 342
Mecsalo Oy
JÄRVENPÄÄ/Finland
Osasto A 720
Melsen Tech A/S
AALBORG SV, Denmark/Denmark
Osasto E 602
Memar Oy
PIRKKALA/Finland
Osasto A 610
Mercamer Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 178
Merikarvian LVI-Tuote Oy
MERIKARVIA/Finland
Osasto C 740
Mesitek Oy
KOLHO/Finland
Osasto A 130
Metal Deco Takalan Konepaja Oy
SEINÄJOKI/Finland
Osasto A 918
Metal Disain OÜ
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto A 113
Metalli Järvelä Oy
KAUSTINEN/Finland
Osasto A 745
Metalli-PoriHala-Tek Ky
PORI/Finland
Osasto C 740
Metallisorvaamo M.Hakala Oy
KOUVOLA/Finland
Osasto C 1010
Metallityöliike Juholat Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
METCOEX Group
GUARNIZO, Spain/Spain
Osasto D 362
MetComp Oy
JÄRVENPÄÄ/Finland
Osasto C 1248
Micro-Epsilon Sensotest Ab
VANTAA/Finland
Osasto D 338
Millcomp Oy
PIHTIPUDAS/Finland
Osasto A 111
Milltamo Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Modulmec Ingranaggi srl
SAN QUIRINO (PN), Italy/Italy
Osasto C 647
Motoral Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 1342
MPK-Import OÜ
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto C 815
MSK Cabins Oy
YLIHÄRMÄ/Finland
Osasto A 518
Multivalve Sp. z o.o.
GLIWICE, Poland/Poland
Osasto E 721
Muottituote Group Oy
RAUMA/Finland
Osasto C 102
Murri Oy
LAHTI/Finland
Osasto D 150
Nemesio Zubia Sa
OÑATI, Spain/Spain
Osasto A 1106
Niinimäki RDPS
HUUHANAHO/Finland
Osasto A 541
Niparmi sisälogistiikka Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Nokian NPT Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 930
Nominit AB
VÄRNAMO, Sweden/Sweden
Osasto A 131
Norcar Automation
UUSIKAARLEPYY/Finland
Osasto E 402
Nordic Flanges Oy
KRUUNUPYY/Finland
Osasto A 816
NS Group
OUTOKUMPU/Finland
Osasto A 216
Oerlikon Balzers Sandvik Coating Oy
PIRKKALA/Finland
Osasto C 220
Offcode Oy
OULU/Finland
Osasto C 320
On Steel Oy
KARSTULA/Finland
Osasto C 924
Optibelt Finland Oy
HELSINKI/Finland
Osasto D 325
Oy C. Lindholm Engineering Ab
TAMMISAARI/Finland
Osasto C 817
Oy Fredko Ab
SÖDERKULLA/Finland
Osasto C 220
Oy Hiltop Ab
KOKKOLA/Finland
Osasto C 810
Oy K. G. Öhman Ab
HELSINKI/Finland
Osasto E 1116
Oy Kontutek Ab
HELSINKI/Finland
Osasto D 198
Oy Merinova Ab
VAASA/Finland
Osasto E 402
Palosaaren Metalli Oy
KOIVULAHTI/Finland
Osasto C 1118
Pasi-Robot Oy
MÄNTSÄLÄ/Finland
Osasto C 150
Pelaser Oy
KUORTTI/Finland
Osasto A 340
Pelaser Oy
KUORTTI/Finland
Osasto U 16
Petäjäveden Metalli Oy Ab
PETÄJÄVESI/Finland
Osasto C 222
Phoenix Contact Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 196
Pielisen Karjalan Kehittämiskeskus Oy PIKES
NURMES/Finland
Osasto A 307
Plieno fortas JSC
SIAULIAI, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
Pohjanmaan Expo Oy
VAASA/Finland
Osasto E 402
Pohjanmaan Tehdaspalvelu Oy
SEINÄJOKI/Finland
Osasto A 918
Polarputki Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 516
Pomeranian Special Economic Zone
SOPOT, Poland/Poland
Osasto E 721
Power Tech Group Oy
KOTKA/Finland
Osasto A 737
Premetec Oy
OUTOKUMPU/Finland
Osasto A 216
Prizztech Oy
PORI/Finland
Osasto C 740
Procons Oy Ab
MAALAHTI/Finland
Osasto C 1041
Putkiaivot Oy
SALO/Finland
Osasto E 126
Putkityökalu Oy
PORVOO/Finland
Osasto A 544
Pöytyän Kunta
KYRÖ/Finland
Osasto C 606
QTec Engineering Oy
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto E 630
Raahen Seudun Yrityspalvelut
RAAHE/Finland
Osasto C 449
RAG - Rapid Action Group Oy
ESPOO/Finland
Osasto A ULA16
Rauman Kaupunki
RAUMA/Finland
Osasto D 12
Rauman Yrittäjät ry
RAUMA/Finland
Osasto A 830
Rautpohjan Konepaja Oy
JYVÄSKYLÄ/Finland
Osasto C 222
Ravema Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 922
Rebo Systems Finland
UURAINEN/Finland
Osasto E 230
Reka Kumi Oy
AURA/Finland
Osasto A 1330
Restamax Oyj
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA
Richco Finland Oy kts. Essentra Componenets
/Finland
Osasto C 602
Riihimäen Tilat ja Kehitys Oy
RIIHIMÄKI/Finland
Osasto A 332
RTL-Inductives Oy
UUSIKAUPUNKI/Finland
Osasto C 650
Saarijärven Kehitysyhtiö Oy
SAARIJÄRVI/Finland
Osasto C 924
Safeplast Oy
TAMPERE/Finland
Osasto E 101
Sah-Ko Oy
OULU/Finland
Osasto C 320
Saku Metall Allhanke Tehas AS
RAE VALD, HARJUMAA, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Salhydro Oy
NURMIJÄRVI/Finland
Osasto C 1248
Samet Oy
TERVAKOSKI/Finland
Osasto C 315
Sandvik Materials Technology
VANTAA/Finland
Osasto A 1033
Sanmina-SCI EMS Haukipudas Oy
HAUKIPUDAS/Finland
Osasto E 409
Sargasas UAB
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
SASKY koulutuskuntayhtymä
VAMMALA/Finland
Osasto D 250
Satagroup Oy
VAMMALA/Finland
Osasto A 1032
Satron Instruments Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 1231
Saukrast Oy
SOINI/Finland
Osasto C 522
Savonlinnan Teollisen Ekosysteemin kehittämishanke
SAVONLINNA/Finland
Osasto C 420
SBA Interior Oy
MUSTIO/Finland
Osasto A 1020
Schaeffler Finland Oy
ESPOO/Finland
Osasto E 209
Schmolz+Bickenbach Oy
VALKEAKOSKI/Finland
Osasto C 502
Sensoan Oy
SALO/Finland
Osasto A ULA9
Seritronic AS
STOVRING, Denmark/Denmark
Osasto E 504
SFM Latvia
JELGAVA, Latvia/Latvia
Osasto E 416
SH-Teksor Oy
TUUSULA/Finland
Osasto A 718
Silmet Oy
TUUSULA/Finland
Osasto C 710
SITEMA GmbH & Co. KG
KARLSRUHE, Germany/Germany
Osasto C 1260
SKS Group
VANTAA/Finland
Osasto C 919
Sminipac ApS
MÅRSLET, Denmark/Denmark
Osasto E 502
ST-Koneistus Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
SUBCONTEX - Spanish Subcontracting Network
VITORIA-GASTEIZ (ÁLAVA), Spain/Spain
3D-MID-valmistus
Laserpinnoitus
Kovakromaus
Osasto A 1106
Suomen Elektropinta Oy
KUOPIO/Finland
Osasto A 104
Suomen Putkilaser Oy
TERVAKOSKI/Finland
Osasto C 420
Suomen Vuokrakontti Oy
RAJAMÄKI/Finland
Osasto U 4
Suupohjan elinkeinotoimen kuntayhtymä
KAUHAJOKI/Finland
Osasto C 1150
SW-Development Oy
TAMPERE/Finland
Osasto E 614
Talent Plastics AB
GÖTEBORG, Sweden/Sweden
Termoplastiset hartsit
Osasto A 1306
Tammet Oy
TAMMISAARI/Finland
Osasto A 1009
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto A 131
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto C 1142
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto D 120
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto D 102
Tampereen ammattikorkeakoulu Oy TAMK Mittauspalvelu
TAMPERE/Finland
Osasto E 324
Tampereen Konepajat Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Tampereen Messut Oy
TAMPERE/Finland
Osasto X XX
Tasowheel Gears Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 617
Tasowheel Group Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 617
Tasowheel Systems Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 617
Tasowheel Tikka Oy
TIKKAKOSKI/Finland
Osasto A 617
TB Works OU
LÄÄNE-VIRUMAA, Estonia/Estonia
Osasto D 220
TEAK Oy
TEUVA/Finland
Osasto C 1150
Tech Group AS
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Technology Diamonds -yhteisosasto
TUUSULA/Finland
Osasto C 220
Telatek Oy
TAIVALKOSKI/Finland
Osasto E 222
Telatek Service Oy
NOKIA/Finland
Osasto E 222
Tenimet Oy
TERVAKOSKI/Finland
Osasto C 315
Tente Ab
MÖLNLYCKE, Sweden/Sweden
Osasto D 197
Teollisuuden Monipalvelu TMP Oy
LIMINKA/Finland
Osasto C 220
Teollisuuden Näytelehti TN-Lehti Oy
SALO/Finland
Osasto A 747
Teräselementti Oy
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto C 1268
Teuvan Keitintehdas Oy
TEUVA/Finland
Osasto C 1150
TH Tarmatic Oy
MUURAME/Finland
Osasto C 813
Theonilde
VOBARNO (BS), Italy/Italy
Osasto C 647
ThermiSol elementti ja ThermiSol teollisuustuotteet + Epsira Oy
SASTAMALA/Finland
Osasto C 550
thyssenkrupp Aerospace Finland Oy
JÄMSÄNKOSKI/Finland
Osasto A 829
Tikkakosken Konepaja Oy
TIKKAKOSKI/Finland
Osasto C 222
Timaco Oy
IISALMI/Finland
Osasto A 1218
Toolfac Oy
IISALMI/Finland
Osasto A 729
Toolman Oy
OUTOKUMPU/Finland
Osasto A 216
TRANSFER MULTISORT ELEKTRONIK SP. Z O.O.
LODZ, Poland/Poland
Vastukset
Electronic manufacturing services
Juotto
Osasto D 262
Trelic Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA23
TreSolver Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA20
TunturiTec oy
PARAINEN/Finland
Osasto A 1112
Tuotetekno Oy
KELLOKOSKI/Finland
Osasto C 220
UGO Equipos de Transmision SA
VITORIA-GASTEIZ, Spain/Spain
Osasto A 1106
Universal Industries OU
TAPA, Estonia/Estonia
Osasto D 220
UnSeen Technologies
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA17
UPM Biocomposites
LAHTI/Finland
Osasto D 7
Urjala Works Oy
URJALA/Finland
Osasto A 803
Urjalan kunta elinkeinopalvelut
URJALA/Finland
Yhteisosasto - järjestäjä
Osasto A 803
Uudenkaupungin kaupunki Elinkeino-osasto
UUSIKAUPUNKI/Finland
Osasto C 749
Uzraktas UAB
SILUTE, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
Vaisto Solutions Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA24
Valaja Works
LAIHIA/Finland
Osasto E 402
VAMM Steel Oy
VAASA/Finland
Osasto C 447
Vantaan Tarkkuuskoneistus Oy
VANTAA/Finland
Osasto A 715
Veljekset Ala-Talkkari Oy
HELLANMAA/Finland
Osasto C 950
Vestavia
RIGA, Latvia/Latvia
Osasto E 416
Viafin ProForce
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto C 220
Vilpros pramone, UAB
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Osasto D 110
Virtor Oy
ORIPÄÄ/Finland
Osasto C 606
voestalpine High Performance Metals Finland Oy Ab
VANTAA/Finland
Osasto C 1048
Vossi Group Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 916
Wallius Hitsauskoneet Oy
MUURLA/Finland
Osasto D 384
Wizense Oy
VANTAA/Finland
Osasto A ULA22
Workpower Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 740
XO Metal Oy
PARKANO/Finland
Osasto E 102
Xortec Oy
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto C 220
Yleiselektroniikka Oyj
ESPOO/Finland
Osasto A 131
Ylöjärven Yrityspalvelu Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Zanardi Fonderie
VERONA, Italy/Italy
Osasto C 647
Zenex Computing Oy
HELSINKI/Finland
Osasto C 921
Zerust Oy
HYVINKÄÄ/Finland
Korroosionsuoja-aineet
Osasto E 611

tiistai 25.09.2018

Aika Otsikko Paikka
12:50-13:30 Tekoäly, yrittäjyys ja yhteistyö HEAT Stage, Pääaula
14:00-14:30 Rahoitusta kasvuhakuisten pk-yritysten tarpeisiin HEAT Stage, Pääaula
13:30-14:00 Business Finland -case Hydroline: Palveluiden rooli kasvussa ja kansainvälistymisessä HEAT Stage, Pääaula
14:40-16:45 Heat Pitchaukset: Startupeilla on sanottavaa! HEAT Stage, Pääaula
14:30-15:30 Laatua ja tehoa laserhitsaamalla Fokker, Kokoustilat 2. krs
13:00-14:00 Options for cooperation with the Vologda region of Russia. Execution of orders of the largest metallurgical company Severstal Fokker, Kokoustilat 2. krs
10:00-11:00 Tehoa elektronisten järjestelmien suunnitteluun ja toteutukseen Blenheim, Kokoustilat 2. krs
12:30-12:50 Startup-ystävällisin yritys -palkinnon jakaminen HEAT Stage, Pääaula
11:15-12:30 Heat Grilli: Kuuma paneelikeskustelu tulevaisuuden älykkäästä teollisuudesta HEAT Stage, Pääaula
12:00-16:00 Tuotannon digitalisointi nyt ja tulevaisuudessa Tähtien Sali, Seminaarikeskus 2. krs
14:00-16:00 RD FORUM – Kilpailuetua suunnittelun ja liiketoiminnan automaatiolla Seminaaritila, B-halli
12:00-14:00 Tuottavuutta työhyvinvoinnilla – muuttuvan työelämän haasteet ja mahdollisuudet Blenheim, Kokoustilat 2. krs
13:00-16:00 Materiaalitehokkuudella ja osaamisella tuottavuutta -seminaari Mars, Seminaarikeskus 2. krs
10:00-12:50 Alihankinta- ja AlihankintaHEAT-avajaisaamupäivä HEAT Stage, Pääaula

keskiviikko 26.09.2018

Aika Otsikko Paikka
16:00-16:30 Suomesta yksi tekoälyn johtavista maista HEAT Stage, Pääaula
15:30-16:00 Älyä siivoukseen digitalisoinnin avulla HEAT Stage, Pääaula
14:00-15:30 Engaging business opportunities between Slovakia and Finland HEAT Stage, Pääaula
10:00-10:30 Uudet yhteistyömuodot: SXR-ratkaisut rakennusteollisuudessa HEAT Stage, Pääaula
09:30-10:00 Business Finland -case Etteplan: Uudet valmistusmenetelmät ja millaisia liiketoimintamahdollisuuksia niissä voi piillä HEAT Stage, Pääaula
10:30-11:00 Rahoitusta kasvuhakuisten pk-yritysten tarpeisiin HEAT Stage, Pääaula
13:00-14:00 RAG-paneeli: Digitalisaatio, teollisuuden murros ja innovaatiot HEAT Stage, Pääaula
12:40-13:00 Pk-yritysten yhteistyöllä tehokasta alihankintaa HEAT Stage, Pääaula
11:00-12:40 HeatCamp-innovaatioleiri 2018: Haasteiden esittely ja startup-yhteistyö HEAT Stage, Pääaula
13:00-14:00 Laatua ja tehoa laserhitsaamalla Tuuli, Kokoustilat 2. krs
15:15-16:15 Lean Tuottavuus – tuottavuuden filosofia ja käytännön esimerkkejä Mars, Seminaarikeskus 2. krs
14:30-17:30 Lithuanian engineering industry on the rise: 20 % annual growth to over 80 % of export Seminaaritila, B-halli
14:00-18:00 Robotiikan ABC – tuottavuutta joustavilla robotisoiduilla tuotantojärjestelmillä Blenheim, Kokoustilat 2. krs
13:30-14:30 Tietoisku tavarantarkastuksesta Fokker, Kokoustilat 2. krs
09:30-11:00 Strenx®-rakenneterässeminaari Tähtien Sali, Seminaarikeskus 2. krs
13:00-15:00 Tuottavuusfoorumi Mars, Seminaarikeskus 2. krs
09:30-13:30 Modernit lujat teräkset ja niiden käyttökohteita Blenheim, Kokoustilat 2. krs
09:00-12:00 3D-tulostuksen Aluhankintapäivä Mars, Seminaarikeskus 2. krs
13:00-15:00 IFPSM World Summit 2018: Discover the New Role of Procurement Tähtien Sali, Seminaarikeskus 2. krs

torstai 27.09.2018

Aika Otsikko Paikka
09:30-11:30 DIMECC: Innovation tools and networks for startups HEAT Stage, Pääaula
13:00-13:30 Älyä siivoukseen digitalisoinnin avulla HEAT Stage, Pääaula
12:30-13:00 Business Finland -case Amomatic: Tuotantotoiminnan haasteet nyt ja tulevaisuudessa HEAT Stage, Pääaula
12:00-12:30 Business Finland -case Plastep: Lean-ajattelu kasvun ja kansainvälistymisen tukena HEAT Stage, Pääaula
10:00-12:00 Subcontracting perspectives for Finnish companies in Poland Blenheim, Kokoustilat 2. krs
13:30-15:35 Heat Pitchaukset: Startupeilla on sanottavaa! HEAT Stage, Pääaula
09:15-12:00 Konenäköseminaari – alan startupit ja viimeisimmät kuulumiset Mars, Seminaarikeskus 2. krs