Alihankinta-messut

Kävijälle


3PLogistiikka Satakunta Oy
PORI/Finland
Osasto C 740
Ab Ess-Ma Oy
ALA-ÄHTÄVÄ/Finland
Osasto C 520
ADE Oy
TURKU/Finland
Osasto E 1132
Adiabatix Oy
VAASA/Finland
Osasto E 1118
Aikolon Oy
OULU/Finland
Osasto C 524
Aisikon Oy
ÄHTÄRI/Finland
Osasto E 1022
Alavuden Kehitys Oy
ALAVUS/Finland
Osasto C 704
Alexandria Pankkiiriliike Oyj
TAMPERE/Finland
Osasto U 7
Aliaxis Utilities & Industry AB
SPÅNGA, Sweden/Sweden
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Osasto D 120
Alma Talent Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 100
Alpro Ky
YLÄMYLLY/Finland
Osasto A 308
ALTEN Finland
RAAHE/Finland
Osasto C 304
Alufer Oy
KUVANSI/Finland
Osasto A 702
Alumeco Finland Oy Ab
TURKU/Finland
Osasto A 520
Alvarin Metalli Oy
KARVIANKYLÄ/Finland
Osasto A 442
Amateks SIA
OLAINE, Latvia/Latvia
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto E 416
Aqua Clean Oy
ESPOO/Finland
Osasto A 118
Arr-Systems Oy
OTANMÄKI/Finland
Osasto C 1252
Artekno Oy
KANGASALA/Finland
Osasto C 802
Arttim Oy
TUOMIOJA/Finland
Osasto C 449
Arvo Piiroinen Oy
SALO/Finland
Osasto A 1021
Aspocomp Group oyj
ESPOO/Finland
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Palvelut
Osasto C 1100
Astex Gear Oy
LAPPEENRANTA/Finland
Osasto A 1350
Auran kunta Auranmaan Yrityspalvelut
AURA/Finland
Osasto C 1230
Auran kunta Auranmaan Yrityspalvelut
AURA/Finland
Osasto C 606
Averfin Oy
PORI/Finland
Osasto E 124
Avertas Robotics Oy
TURKU/Finland
Osasto E 1020
Avertas Robotics Oy
TURKU/Finland
Osasto E 219
B&B TOOLS Holding FI Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 206
Baltic Steelarc OÜ
ANTSLA, Estonia/Estonia
Osasto A 722
Barona Teollisuus Oy
HELSINKI/Finland
Osasto E 808
Belki Teknik ApS
RØDKÆRSBRO, Denmark/Denmark
Osasto E 610
Bendex AB
HYLTEBRUK, Sweden/Sweden
Osasto C 1142
Best Line Oy
VARKAUS/Finland
Osasto A 1118
Bestpak Oy
KIHNIÖ/Finland
Osasto E 709
Bjorn Thorsen A/S
HELLERUP/Denmark
Osasto E 506
BK Trading
KLAUKKALA/Finland
Osasto D 301
Blastjet Oy
HÄMEENKYRÖ/Finland
Osasto D 290
Botnia Bolt Ab Oy
KRISTIINANKAUPUNKI/Finland
Osasto E 402
BusinessOulu
OULUN KAUPUNKI/Finland
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
ICT
Osasto C 647
CADCAM-yhdistys ry, Valokynä
JYVÄSKYLÄ/Finland
Osasto A ULA
CadWorks Oy
JÄRVENPÄÄ/Finland
Osasto C 819
Camara de Comercio e Industria de Alava
VITORIA-GASTEIZ (ÁLAVA), Spain/Spain
Osasto A 1106
Camara de Comercio e Industria de Alava
VITORIA-GASTEIZ (ÁLAVA), Spain/Spain
Osasto C 1017
Camteam Oy
KAARINA/Finland
Osasto C 1052
Carl Zeiss Oy
VANTAA/Finland
Osasto C 110
Carlo Casagrande & Co Oy
HELSINKI/Finland
Osasto C 220
Casemet Oy
MIKKELI/Finland
Osasto A 541
CCustom Oy
ORIMATTILA/Finland
Osasto D 132
Cebotec Oy
PERÄLÄ/Finland
Osasto C 1128
CEFALUX AUTOMATION
VITORIA-GASTEIZ, Spain/Spain
Tuotantomenetelmät
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
ICT
Osasto C 1017
CeNiC Finland Oy
TAMPERE/Finland
Osasto D 199
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 240
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 1118
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto E 119
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto A 242
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 113
Centria Tutkimus ja Kehitys
YLIVIESKA/Finland
Osasto C 1101
CFU - Center for underleverandører
HERNING, Denmark/Denmark
Organisaatiot
Osasto E 502
CGI Suomi Oy
TURKU/Finland
Osasto C 923
CNC Maint-Tech Oy
KERAVA/Finland
Osasto D 120
CNC SAAN
Riga, Latvia/Latvia
Tuotantomenetelmät
Osasto E 416
CNC ServiceCenteri Oy
PORI/Finland
Osasto C 740
Coating Tech Oy
VANTAA/Finland
Osasto C 113
Combi Works
HELSINKI/Finland
Osasto A 233
COMPAREX Finland Oy
HELSINKI/Finland
Osasto E 202
Creo Center Oy
VANTAA/Finland
Osasto C 1003
CzechInvest
PRAGUE, Czech Republic/Czech Republic
Palvelut
Organisaatiot
Osasto A 1008
Damstahl Oy
HÄMEENLINNA/Finland
Osasto E 530
Defour Oy
TURKU/Finland
Osasto C 847
Delfoi Oy
ESPOO/Finland
Osasto E 211
Detector Oy
TURKU/Finland
Osasto E 1020
Digitekno Oy
NUMMELA/Finland
Osasto C 401
DITTON Driving Chain Factory
DAUGAVPILS, Latvia/Latvia
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Osasto E 416
E.H.A-Pelti Oy
MERIKARVIA/Finland
Osasto C 740
E.S. Lahtinen Oy
KOURA/Finland
Osasto A 918
Eddi Bressan Di Bressan Marco & C. SAS
CORMONS (GO), Italy/Italy
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Osasto C 717
Ekin Muovi Oy
VIRTASALMI/Finland
Osasto A 1118
Ele-Products Oy
TYRNÄVÄ/Finland
Osasto A 615
Electro-Hill Oy
ESPOO/Finland
Osasto D 312
Electronic House UAB
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Tuotantomenetelmät
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto D 110
Elektrorakenne Oy
TUUSULA/Finland
Osasto C 150
Elkome Group Oy
HYVINKÄÄ/Finland
Osasto A 1209
Elmo Design Oy
SALO/Finland
Osasto D 384
Elprintta Oy
LAHTI/Finland
Osasto E 810
Elsor Oy
SUONENJOKI/Finland
Osasto A 641
Eltete TPM Oy
LOVIISA/Finland
Osasto D 13
Embassy of the Republic of Poland Trade and Investment Promotion Section
HELSINKI/Finland
Organisaatiot
Osasto E 721
EnergyVaasa
VAASA/Finland
Osasto E 402
Epsira Oy
SASTAMALA/Finland
Osasto C 550
Esbecon Oy
NUMMELA/Finland
Osasto C 401
Eskomatic Oy
TURKU/Finland
Osasto C 649
Essentra Components
HELSINKI/Finland
Osasto C 602
Estelaxe OÜ
VÕRU MAAKOND, Estonia/Estonia
Osasto E 229
Eurokubas UAB
DAUGAI, Lithuania/Lithuania
Tuotantomenetelmät
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto D 110
Fanmet Oy
YLÄNE/Finland
Osasto C 606
FANUC Nordic AB, filial i Finland
VANTAA/Finland
Osasto D 237
Favorit Tuote Oy
KAUTTUA/Finland
Osasto E 512
Ferob Oy
PORI/Finland
Osasto E 219
Festo Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 340
Feteco Oy
JOENSUU/Finland
Osasto A 204
Filter Partner Oy
HALIKKO AS/Finland
Osasto D 384
Fin-Machining Oy
LEHMO/Finland
Osasto A 301
Fineltec Oy
HELSINKI/Finland
Osasto E 804
Finnblast Oy
REVONLAHTI/Finland
Osasto C 221
Finncont Oy
VIRRAT/Finland
Osasto A 109
FinnEPS Oy
KOKEMÄKI/Finland
Osasto C 740
Finnish-Italian Chamber of Commerce
HELSINKI/Finland
Osasto D 197
Finnritilä
IISALMI/Finland
Osasto A 1036
Finnsiirto Oy
RAISIO/Finland
Osasto U 1
Finse Oy
LIEVESTUORE/Finland
Osasto C 222
Fiskars Finland Oy Ab
BILLNÄS/Finland
Osasto A 105
FMS-Tools Oy Ab
HELSINKI/Finland
Osasto D 2
Formet Oy
FORSSA/Finland
Osasto C 220
Forssan Levy Oy
FORSSA/Finland
Tuotantomenetelmät
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto C 101
Forssan Yrityskehitys Oy
FORSSA/Finland
Osasto C 101
Franz Gottwald Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 174
Fundigex
BILBAO, Spain/Spain
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Organisaatiot
Osasto A 1106
FXB-Niemet Oy
HYVINKÄÄ/Finland
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Palvelut
Osasto A 332
Gidetec Oy
TAMPERE/Finland
Osasto E 722
Gistele Oy
TURKU/Finland
Osasto A 441
Global Colors
ESPOO/Finland
Osasto E 224
Global Supplier Stockholm AB
NACKA, Sweden/Sweden
Tuotantomenetelmät
Osasto A 141
Grönblom Oy Ab Kiinnitystekniikka
HELSINKI/Finland
Osasto C 110
Grönblom Oy Ab Teollisuustarvike
HELSINKI/Finland
Osasto C 110
Grönblom Oy Ab Työstökoneet
HELSINKI/Finland
Osasto C 110
GUNNARS TRÅD AB
HILLERSTORP, Sweden/Sweden
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Osasto C 424
HAI A/S Horsens
HORSENS, Denmark/Denmark
Tuotantomenetelmät
Osasto E 602
Halikon Kumipalvelu Oy
SALO/Finland
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Palvelut
Osasto A 543
Hallaworks Oy
RAUMA/Finland
Osasto C 821
HansaWorld Finland Oy Ab
ESPOO/Finland
Osasto E 713
HANZA GROUP
STOCKSUND, Sweden/Sweden
Osasto A 126
Harri Haavikko Oy
MIKKELI/Finland
Osasto A 541
Hartman Rauta Oy
VAASA/Finland
Tuotantomenetelmät
Palvelut
Osasto A 1036
Hasco Nordic
PORI/Finland
Osasto C 220
Hautalahden Metallityö
TÖYSÄ/Finland
Osasto C 704
Helapala Oy
TESJOKI/Finland
Osasto C 220
HelaSteel Oy
LAPUA/Finland
Osasto C 950
Hellmanin Konepaja Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 527
Henkel Norden Oy
VANTAA/Finland
Osasto E 806
Hetitec Oy
PIRKKALA/Finland
Osasto C 719
Hilamet Oy
YLIHÄRMÄ/Finland
Osasto C 619
Hindustan Pressings P. Ltd
PUNE, India/India
Osasto C 703
Hiomapojat Oy
ORIMATTILA/Finland
Osasto D 132
Hissmekano Estonia OU
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Holmberg Cases Oy
TORNIO/Finland
Osasto A 136
Honpumet Oy
SASTAMALA/Finland
Osasto A 1032
HSJ-Products
LILLBY/Finland
Osasto A 1112
HT Hi Tech Polymers Oy
SASTAMALA/Finland
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Osasto A 1203
Hydoring Oy
KYRÖ/Finland
Osasto C 1230
Hydromarket Oy
KERAVA/Finland
Osasto C 1248
Hyrles Oy
LOHJA/Finland
Osasto C 503
Identoi Oy
OULU/Finland
ICT
Palvelut
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto C 647
Iisalmen Teollisuuskylä Oy
IISALMI/Finland
Osasto A 1118
Ikari Steel Oy
KURIKKA/Finland
Osasto U 8
Imatran Teräsvalmiste Oy
IMATRA/Finland
Osasto A 1350
Industrial Trading Helsinki Oy
ESPOO/Finland
Osasto A 833
Indutek Oy
ESPOO/Finland
Osasto E 1128
Innomac Oy
TURKU/Finland
Osasto E 1020
INOX
PYHÄJOKI/Finland
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Osasto A 643
Insinööriliitto IL ry
HELSINKI/Finland
Osasto D 272
Insta Automation Oy
TAMPERE/Finland
Osasto E 411
Intertrafo Oy
TURKU/Finland
Osasto C 250
Intolog Tampere
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Intopalo Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 426
IOT
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto C 220
IS-Vet Oy
IISALMI/Finland
Osasto A 1118
Italian Trade Commission-ICE
STOCKHOLM, Sweden /Sweden
Organisaatiot
Osasto C 1047
Jacquet Finland Oy
HYVINKÄÄ/Finland
Osasto A 732
Jakamo Osakeyhtiö
SEINÄJOKI/Finland
Osasto A 918
Janakkalan Teollisuusalueet Oy
TURENKI/Finland
Osasto C 220
Janavalo Oy
TURENKI/Finland
Osasto A 418
Jarmeta Oy
LAHTI/Finland
Osasto D 132
Jarte Steel Oy
TÖYSÄ/Finland
Osasto C 1016
Jauda
RIGA, Latvia/Latvia
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Palvelut
Osasto A 434
JKS Product Ltd
YLIVIESKA/Finland
Osasto D 1
JLX Industry Oy
RAUMA/Finland
Osasto A 830
Jokke-Koneistus Oy
ÄHTÄRI/Finland
Osasto C 1016
Jonelec Oy
KANGASALA/Finland
Osasto E 1124
Jormet Oy
JOROINEN/Finland
Osasto A 1118
Jotel Oy
KANGASALA/Finland
Osasto E 1124
Jotun Sverige AB
VÄSTRA FRÖLUNDA, Sweden/Sweden
Osasto A 702
Jousteel Oy
JOUTSENO/Finland
Osasto A 1350
JTA-Connection Oy
TAMPERE/Finland
Osasto E 219
Juha Rantanen Oy
SALO/Finland
Osasto D 19
Juha Tuomainen Oy
TAMPERE/Finland
Tuotantomenetelmät
Osasto C 124
Järvi-Pohjanmaan Yrityspalvelu Oy
ALAJÄRVI/Finland
Osasto C 409
Järviseudun koulutuskuntayhtymä JAMI
LAPPAJÄRVI/Finland
Osasto C 522
K.MET AS
KÕMSI, Estonia/Estonia
Osasto A 1440
Kalustemuovi Virtala Oy
LAHTI/Finland
Osasto D 132
Kangasalan kunta
KANGASALA/Finland
Osasto U 16
Kangasalan kunta / elinkeinotoimi
KANGASALA/Finland
Osasto E 1124
Kankaanpää Works Oy
KANKAANPÄÄ/Finland
Osasto A 1002
Kassimatti Oy
HUITTINEN/Finland
Osasto D 20
Kauhavan kaupunki
KAUHAVA/Finland
Osasto C 930
Kauppayhtymä Ujanen Oy
YLÖNKYLÄ/Finland
Osasto C 925
Kellokosken Koneistus Oy
KELLOKOSKI/Finland
Osasto A 903
Kerko Ky
MARTTILA/Finland
Osasto C 1230
Keyway Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 947
KiiltoClean Oy
TURKU/Finland
Osasto E 119
Kilkanen Oy
HELSINGBY/Finland
Osasto E 1118
KNK Mefab Ltd
RIGA, Latvia/Latvia
Osasto E 416
Koivunen Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 435
Kokkolan Laser Steel Oy
KOKKOLA/Finland
Osasto C 810
Kokkolanseudun Kehitys Oy KOSEK
KOKKOLA/Finland
Osasto C 810
Koneistustyö Heikkilä Oy
SASTAMALA/Finland
Osasto A 1032
Konepaja Enne Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 502
Konepaja Santalahti Oy
URJALA/Finland
Osasto A 803
Konepalvelu Osa
TURKU/Finland
Tuotantomenetelmät
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto E 1020
Kotka Power Tech Oy
KOTKA/Finland
Osasto A 737
KTR Finland Oy
ESPOO/Finland
Osasto C 1257,U9
Kvalitest Nordic Oy
JYVÄSKYLÄ/Finland
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto C 1101
Kyrel Oy
KYRÖSKOSKI/Finland
Osasto C 410
L & L Mechatronics Oy
LOHJA/Finland
Tuotantomenetelmät
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto C 1140
Laitila Coating Oy
LAITILA/Finland
Osasto C 749
Laitilan kaupunki
LAITILA/Finland
Osasto C 749
Lamipress
MONTE SAN PIETRO (BO), Italy/Italy
Tuotantomenetelmät
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto C 1047
Lapi MT AS
VÕRU MAAKOND, Estonia/Estonia
Osasto E 229
Lapuan kaupunki Yrityskeskus
LAPUA/Finland
Osasto C 950
Laser Marking Eloquense Finland Oy
HALIKKO AS/Finland
Osasto D 384
Lasercom AB
HAPARANDA, Sweden/Sweden
Osasto A 816
Laserkeskus Oy
LAITILA/Finland
Osasto U 5
Leinolat Group
VAASA/Finland
Osasto E 1118
Lempäälän kunta
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto E 630
Lenovo Finland
ESPOO/Finland
Osasto E 202
Levypyörä Oy
NASTOLA/Finland
Osasto D 132
Lithuanian Confederation of Industrialists
VILNIUS, Lithuania/Lithuania
Organisaatiot
Osasto D 110
Logistikas Oy
RAUMA/Finland
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto D 12
LST Production Oy
TURKU/Finland
Osasto E 1020
Länsihydro Oy
PORI/Finland
Osasto A 935
MA.BO.srl
CORREGGIO (RE), Italy/Italy
Tuotantomenetelmät
Osasto C 1047
Maint-time Oy
RAAHE/Finland
Osasto C 449
Maker3D Oy
HELSINKI/Finland
Osasto C 713
Makotec Oy
OULU/Finland
Osasto C 220
Marmors Ltd.
LATVIA/Latvia
Osasto E 416
Masa Metalli Oy
TÖYSÄ/Finland
Osasto C 1016
Masijet Oy
KEMPELE/Finland
Osasto D 200
Masor Works Oy
NOKIA/Finland
Osasto A 342
Materflow Oy
LAHTI/Finland
Osasto E 1000
Mecprotec Oy
RAISIO/Finland
Osasto C 809
Mecra Oy
LOHJA/Finland
Osasto A 1442
MekSystems Oy
HELSINKI/Finland
Osasto E 202
Melsen Tech AS
AALBORG SV, Denmark/Denmark
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Osasto E 603
Mercamer Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 178
Merikarvian LVI-Tuote Oy
MERIKARVIA/Finland
Osasto C 740
Mertala Innovations Oy
SULKAVA/Finland
Osasto C 420
Metalli Järvelä Oy
KAUSTINEN/Finland
Osasto A 745
Metallisorvaamo M.Hakala Oy
KOUVOLA/Finland
Osasto C 1010
Metallituote Summanen Oy
LAHTI/Finland
Osasto A 220
Metallityöliike Juholat Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Metalo valdymo projektai UAB
KLAIPEDA, Lithuania/Lithuania
Tuotantomenetelmät
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto D 110
Micro-Epsilon Sensotest Ab
VANTAA/Finland
Osasto D 338
Mikkelin kehitysyhtiö Miksei Oy
MIKKELI/Finland
Osasto A 541
Millcomp Oy
PIHTIPUDAS/Finland
Osasto A 111
Milltamo Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Milltech
ZOLA PREDOSA, Italy/Italy
Osasto C 1047
Mitutoyo Scandinavia AB Finnish Branch
PIRKKALA/Finland
Osasto D 354
MK-Controls Oy
KANGASALA/Finland
Osasto A 132
MP-Opsatin Oy
NUMMELA/Finland
Osasto C 401
MPK-Import OÜ
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto C 815
MSK Cabins Oy
YLIHÄRMÄ/Finland
Tuotantomenetelmät
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Osasto A 518
MYCESA
VITORIA-GASTEIZ, Spain/Spain
Tuotantomenetelmät
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto C 1017
Mäkelä Alu Oy
LUOMA-AHO/Finland
Osasto A 818
Nemesio Zubia Sa
OÑATI, Spain/Spain
Osasto A 1106
Nokian NPT Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 722
Nord-Lock Finland Oy
HELSINKI/Finland
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Osasto A 730
Novotek Oy
VANTAA/Finland
ICT
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto E 620
NS Group
OUTOKUMPU/Finland
Osasto A 216
Oerlikon Balzers Sandvik Coating Oy
PIRKKALA/Finland
Osasto C 220
Oplatek Group Oy
LEPPÄVIRTA/Finland
Osasto A 1118
Opteam
HELSINKI/Finland
Osasto E 808
Orima-Tuote Oy
ORIMATTILA/Finland
Osasto D 132
Orimattilan kaupunki
ORIMATTILA/Finland
Osasto E 1000
Ovako Metals Oy Ab
TAMPERE/Finland
Osasto A 1030
Oy All-Plast Ab
HEINÄVAARA/Finland
Osasto A 331
Oy C. Lindholm Engineering Ab
TAMMISAARI/Finland
Osasto C 817
Oy Darekon Ltd
KLAUKKALA/Finland
Osasto C 1250
Oy Finn-Gamec Ab
ESPOO/Finland
Osasto C 601
Oy Impomet Ab
TAMPERE/Finland
Osasto A 721
Oy Kontino Ab
VANTAA/Finland
Osasto A 1310
Oy Laakeri-Center Ab
HELSINKI/Finland
Osasto E 821
Oy Leimec Ab
VAASA/Finland
Osasto E 1118
Oy Mapromec Ab
MUSTASAARI/Finland
Osasto E 402
Oy Meyer Vastus Ab
MONNINKYLÄ/Finland
Osasto A 717
Oy Unilink Ab
HELSINKI/Finland
Osasto E 712
Oy Varax-Products Ab
ÄHTÄVÄ/Finland
Osasto A 817
PDSVision Oy
Tampere/Finland
Osasto C 432
Pelaser Oy
KUORTTI/Finland
Osasto A 340
Pertinax Oy Ab
SALO/Finland
Osasto C 220
Petäjäveden Metalli Oy Ab
PETÄJÄVESI/Finland
Osasto C 222
Phoenix Contact Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 196
Pinty Plus Finland
UUSIKAUPUNKI/Finland
Osasto C 220
Pipu Ky
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto E 630
Plastep Oy
KUORTTI/Finland
Osasto A 1320
Plastoco Oy Ab
PORVOO/Finland
Osasto C 708
Plieno fortas JSC
SIAULIAI, Lithuania/Lithuania
Tuotantomenetelmät
Osasto D 110
PNR Nordic AB
GUSTAVSBERG, Sweden/Sweden
Osasto D 128
Pohjanmaan Expo Oy
VAASA/Finland
Osasto E 402
Pohjanmaan Rakennuspelti Oy
SEINÄJOKI/Finland
Osasto A 918
Pohjolan Yhtyneet Metallintuojat Oy
VANTAA/Finland
Osasto C 723
Polar Metalli Oy
KEMINMAA/Finland
Osasto E 619
Polarputki Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 516
Premekon Oy
JOUTSENO/Finland
Osasto A 819
Premetec Oy
OUTOKUMPU/Finland
Osasto A 216
Printocent
OULU/Finland
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Osasto C 647
Pro Door Kone Jare Oy
LAUKAA/Finland
Osasto U 15
Progressive stamping solutions UAB
Lithuania/Lithuania
Tuotantomenetelmät
Osasto D 110
Pulmaton
LAITILA/Finland
ICT
Osasto C 749
Putkiaivot Oy
SALO/Finland
Osasto E 126
Putkityökalu Oy
PORVOO/Finland
Osasto A 544
Pälkäneen kunta
PÄLKÄNE/Finland
Osasto E 1124
QTec Engineering Oy
KANGASALA/Finland
Osasto E 630
R-Taso Oy
RAAHE/Finland
Osasto C 221
Raahen Seudun Yrityspalvelut
RAAHE/Finland
Osasto C 449
Ramator Oy
TURKU/Finland
Osasto D 282
Rauman Kaupunki
RAUMA/Finland
Osasto D 12
Rauman Yrittäjät ry
RAUMA/Finland
Osasto A 830
Ravema Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 922
Rebo B.V.
EV SOEST, Netherlands/Netherlands
Osasto E 230
Reimax Electronics Oy
KLAUKKALA/Finland
Osasto C 450
Rejlers Finland Oy
KOTKA/Finland
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
ICT
Palvelut
Osasto E 1120
Reka Kumi Oy
AURA/Finland
Osasto A 1330
Restamax Oyj
TAMPERE/Finland
Osasto A ULA
RiimaPlan Oy
LAPUA/Finland
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
ICT
Palvelut
Osasto C 950
Robert Bosch Oy Original Equipment
VANTAA/Finland
Osasto C 1005
Roxtec Finland Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 141
RST-Lapit Oy
VIRTASALMI/Finland
Osasto A 1118
Rydahl Precision Components AB
KARLSTAD, Sweden/Sweden
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto A 119
Salon Metalelektro Oy
SALO/Finland
Osasto D 270
Samet Oy
TERVAKOSKI/Finland
Osasto C 315
Sandvik Mining and Construction Oy
VANTAA/Finland
Osasto A 1031
Sanmina
HAUKIPUDAS/Finland
Osasto E 409
Sastamalan kaupunki
SASTAMALA/Finland
Osasto A 1032
Saukrast Oy
SOINI/Finland
Osasto C 522
Savonia-ammattikorkeakoulu Oy Tekniikka Kuopio
KUOPIO/Finland
Osasto A 1214
SBA Interior Oy
MUSTIO/Finland
Osasto A 1020
Schmolz+Bickenbach Oy
ESPOO/Finland
Osasto C 502
Schoeller Allibert Oy
LAHTI/Finland
Osasto E 1000
Schonlau Werke GmbH & Co. KG
GESEKE, Germany/Germany
Osasto A 115
Seger Oy
UUSIKAUPUNKI/Finland
Tuotantomenetelmät
Suunnittelu ja tuotekehityspalvelut
Palvelut
Osasto E 110
Selekta Henkilöstöpalvelut Oy
HELSINKI/Finland
Osasto C 220
SH-Trade Oy
TUUSULA/Finland
Osasto A 718
Siipotec Oy
KALAJOKI/Finland
Osasto E 219
Silmet Oy
TUUSULA/Finland
Osasto C 710
Siuron Metallirakenne Oy
SIURO/Finland
Osasto A 231
Smalley Nordic AB
ALINGSÅS, Sweden/Sweden
Osasto A 107
Sminipac ApS
MÅRSLET, Denmark/Denmark
Osasto E 502
SNT-Group Oy
TAMPERE/Finland
Osasto E 101
Spinea Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 115
ST-Koneistus Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Osasto A 602
Stagnoli TG SRL
LONATO, Italy/Italy
Osasto C 1047
Stera Technologies Oy
TURKU/Finland
Osasto A 415
Stora Enso Packaging Oy
LAHTI/Finland
Osasto E 613
STW Steel Oy
VANTAA/Finland
Osasto E 629
Suhmuran Metalli Oy
SUHMURA/Finland
Osasto A 204
Suomen Elektropinta Oy
KUOPIO/Finland
Osasto A 104
Suomen Muovituote Oy
NORINKYLÄ/Finland
Osasto A 1132
Suomen Putkilaser Oy
TERVAKOSKI/Finland
Osasto C 420
Suomen Stahl Oy
ESPOO/Finland
Osasto A 930
Suupohjan elinkeinotoimen kuntayhtymä
KAUHAJOKI/Finland
Osasto C 1150
SW-Development Oy Tampere Technology Park Hermia
TAMPERE/Finland
Osasto E 711
Taitomuovi Oy
KAUSALA/Finland
Osasto C 220
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto A 131
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto C 1142
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto D 120
Tamminen Consulting AB
VÄLLINGBY, Sweden/Sweden
Osasto D 102
Tampereen ammattikorkeakoulu
TAMPERE/Finland
Osasto E 324
Tampereen Messut Oy
TAMPERE/Finland
Osasto
Tampereen seudun ammattiopisto
TAMPERE/Finland
Osasto D 4
Tankki Oy
ÄHTÄRI/Finland
Osasto C 704
Tasowheel Gears Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 617
Tasowheel Group Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 617
Tasowheel Systems Oy
TAMPERE/Finland
Osasto A 617
Tasowheel Tikka Oy
TIKKAKOSKI/Finland
Osasto A 617
TB Works OU
LÄÄNE-VIRUMAA, Estonia/Estonia
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Osasto D 220
Tech Group AS
TALLINN, Estonia/Estonia
Osasto D 220
Technology Diamonds -yhteisosasto
TUUSULA/Finland
Osasto C 220
TeknoComp Oy
RUUKKI/Finland
Osasto C 449
Teknologiainfo Teknova Oy
HELSINKI/Finland
Osasto A 401
Teknologiateollisuus ry
HELSINKI/Finland
Osasto A 401
TemeraN Konepaja Oy
HÄRMÄ/Finland
Osasto E 1111
Tenimet Oy
TERVAKOSKI/Finland
Osasto C 315
Teollisuuden Näytelehti TN-Lehti Oy
SALO/Finland
Osasto A 747
Teollisuusuutiset-lehti
JOENSUU/Finland
Osasto C 307
TerasToorik AS
HARJUMAA, Estonia /Estonia
Osasto D 336
Teräselementti Oy
LEMPÄÄLÄ/Finland
Osasto C 1268
Teräshelmi Oy
FORSSA/Finland
Osasto C 220
thyssenkrupp Aerospace Finland Oy
JÄMSÄNKOSKI/Finland
Tuotantomenetelmät
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Osasto A 829
Tikli Group Oy
VIMPELI/Finland
Osasto C 522
Timaco Oy
IISALMI/Finland
Osasto A 1218
TM-Rauta Oy
PARKANO/Finland
Osasto E 102
Toolfac Oy
IISALMI/Finland
Osasto A 729
Toptester Oy
ROVANIEMI/Finland
Osasto C 140
Transtech Oy
OULU/Finland
Osasto C 1146
TTS Transportation Technology Systems LLC
RIGA, Latvia/Latvia
Osasto A 434
Tuotetekno Oy
KELLOKOSKI/Finland
Osasto C 220
Uddeholm Oy Ab
VANTAA/Finland
Osasto C 1048
Urjala Works Oy
URJALA/Finland
Osasto A 803
Uudenkaupungin kaupunki Elinkeino-osasto
UUSIKAUPUNKI/Finland
Osasto C 749
Vaakatalo Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 104
Valkeakosken kaupunki Valkeakoski
VALKEAKOSKI/Finland
Osasto A 805
VASEK Vaasanseudun Kehitys Oy
VAASA/Finland
Osasto E 402
Veljekset Ala-Talkkari Oy
HELLANMAA/Finland
Osasto C 950
Vestavia
RIGA, Latvia/Latvia
Tuotantomenetelmät
Osasto E 416
Vibratec Oy
KITEE/Finland
Osasto A 317
Vibrol Oy
TUUSULA/Finland
Muut tuotteet ja palvelut
Osasto C 710
Vihdin Kunta
VIHTI/Finland
Osasto C 401
Viimet Oy
JOENSUU/Finland
Osasto A 209
Virtor Oy
ORIPÄÄ/Finland
Osasto C 606
Vossi Group Oy
TAMPERE/Finland
Osasto C 916
Wallius Hitsauskoneet Oy
MUURLA/Finland
Osasto D 384
Widni Oy
VANTAA/Finland
Osasto D 264
XO Metal Oy
PARKANO/Finland
Osasto E 102
Yleiselektroniikka Oyj
ESPOO/Finland
Osasto A 131
Ylöjärven Yrityspalvelu Oy
YLÖJÄRVI/Finland
Organisaatiot
Osasto A 602
Yrityssalo Oy
SALO/Finland
Osasto D 384
YTM-Industrial Oy
VANTAA/Finland
Osasto U 14
Zanardi Fonderie
VERONA, Italy/Italy
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Materiaalit, raaka-aineet ja välituotteet
Osasto C 1047
Zenex Computing Oy
HELSINKI/Finland
Osasto C 921
Zircon Group OU
HARJUMAA, Estonia/Estonia
Tuotantomenetelmät
Tuotteet, komponentit ja niiden valmistus
Palvelut
Osasto D 220
Ohjelmatilavaraukset

Ohjelmatilavaraukset: Salla Kettula, +358 40 653 6542

Kokoustilavaraukset: Eveliina Peltokoski, +358 207 701 241

tiistai 26.09.2017

Aika Otsikko Paikka
09:00-19:00 AlihankintaHEAT Seminaaritila, B-halli
13:00-16:00 Innovaatioyhteistyö osana kumppanuusverkostoa Mars, Seminaarikeskus
09:00-11:00 Automaatioseuran konenäköseminaari Mars, Seminaarikeskus
10:00-12:00 RD Forum Tähtien Sali, Seminaarikeskus
14:00-16:00 Verkostot kasvun ja kehittämisen moottorina Tähtien Sali, Seminaarikeskus
11:00-12:00 Industry 4.0 ja teollisuuden digitalisoitiin esimerkkejä Eestistä Fokker, Kokoustilat
13:00-16:00 Check the Czechs Blenheim, Kokoustilat
10:00-10:45 Alihankinta 2017 -messujen avajaiset Seminaaritila, B-halli
11:00-12:30 Norja – mahdollisuuksien maa Blenheim, Kokoustilat

torstai 28.09.2017

Aika Otsikko Paikka
09:00-12:00 Poland Your Business Partner Saturnus, Seminaarikeskus
10:00-15:00 Muovituote 2017 – Alihankintaseminaari tuotesuunnittelijoille Blenheim, Kokoustilat
10:00-12:00 Työhyvinvointi - yritysten menestyksen tae tulevaisuuden toimintaympäristöissä Mars, Seminaarikeskus
10:00-11:00 DIMECC hour: Fully autonomous and digitized supply chain is emerging - are you ready? Seminaaritila, B-halli
13:00-14:00 Koneturvallisuus ja -modernisoinnit Saturnus, Seminaarikeskus
13:30-14:30 Hyödynnä Teollisuuden digitalisaation seminaari Mars, Seminaarikeskus

keskiviikko 27.09.2017

Aika Otsikko Paikka
13:00-14:30 Kumppaniverkoston kehittämisellä menestykseen Tähtien Sali, Seminaarikeskus
09:00-12:00 3D-tulostuksen avulla nopeasti markkinoille Mars, Seminaarikeskus
13:00-15:00 Tuotekehitysprojektin johtaminen verkostoituneessa ympäristössä Mars, Seminaarikeskus
14:00-16:00 Kokemuksia tuotannon digitalisoinnista Seminaaritila, B-halli
09:30-16:00 DIMECC Demobooster - Ideasta tuotteeksi uudenlaisella innovaatiopalvelulla ja yhteistyöalustalla Tähtien Sali, Seminaarikeskus
12:30-16:00 Robotiikan ABC, käytettyjen robottien uusi elämä Blenheim, Kokoustilat
16:00-18:00 Rail Baltica and the Business Opportunities in the Baltic States Tähtien Sali, Seminaarikeskus
15:00-16:00 Laitteen modernisointi – lisää älyä toiminnallisuuksien kehittämiseksi Fokker, Kokoustilat
15:00-16:00 Testaus tuotekehityksen tukena Fokker, Kokoustilat
09:30-12:30 Kierrätysmuovin käyttö 3D-tulostuksessa – mahdollista vai mahdotonta? Fokker, Kokoustilat
10:30-11:30 Manufacturing digitalization – Sandvik Coromants vision of the future Blenheim, Kokoustilat
10:00-12:00 ”Kokeile! ENERGISOI! Uudista! VOITA!”  HEAT Corner, Pääaula
13:00-15:00 Häiriötöntä ja ekotehokasta toimintaa digitalisoituneessa tuotantoverkostossa HEAT Corner, Pääaula
10:00-10:30 Palvelusuunnittelusta tukea teollisuuden palvelullistumiseen Seminaaritila, B-halli
13:00-14:00 Miten luoda myyntiä ja kasvua tukeva markkinointiviestinnän kumppanuus? 3 casea teknologiateollisuudesta Seminaaritila, B-halli